top of page

Тут  розміщенні виступи на батьківських зборах, а також мої статті, на теми, які хвилюють батьків

Доповідь на батьківських зборах на тему:

Культурне мовлення - духовне обличчя дитини

 

Рідна мова – це дар, який дається людині при народженні.  Батьки розмовляють з дитиною на цій мові, потім вона чує знайомі слова навкруги. Нажаль, сьогодні багато людей все менш звертають увагу на правильність своєї мови, а також на мову своїх дітей.  Це відбувається тому, що книгу під час замінюють чисельні гаджети, багато інформації ми отримуємо з інтернету та телебачення. При цьому страдає наша культура мовлення.

По тому, як розмовляє людина можна зрозуміти наскільки вона освічена. Якщо  багато читати, з повагою відноситися  до своєї країни, відвідувати театри, музеї, спілкуватися з грамотними людьми, то мовлення завжди буде чисте,  таку людину приємно слухати, розмовляти з нею.

Батькам більш уважніше слід відноситися до підбору книг, які вони читають дітям. Зараз з’являється багато авторів, друкуючих книжки з використанням мовленнєвого сленгу.  Також не відстає і телебачення, яке вже не є взірцем для наслідування, як раніше, в наш час  дуже часто можна зустріти нецензурні висловлювання, слова з неправильним наголосом, діалектичні вислови.  Нажаль, громадські діячі, депутати, ведучі допускають помилки у своєму мовленні. На межі століть як раз і виникла проблема демократизації нашої мови, вона набула таких розмірів, що самий час говорити вже про її вульгаризацію. Тому треба контролювати свою мову, не порушувати логіку викладення, поповнювати свій лексичний арсенал, правильно узгоджувати слова зі змістом.

Людина, яка не цінує мовне багатство, розмовляє на «суржику», невірно розставляє наголос відразу стає помітною. Якщо таких людей буде більшість, через декілька десятків років, наша мова втратить свою виразність та привабливість і наступне покоління не буде мати можливість насолодитись її багатством.

Проблема культури мовлення сьогодні набуває дуже великого значення. Це в багатьох випадках залежить не тільки від людей, але і від держави. Наша мова, як і наша історія – це наше життя, наше минуле і наше майбутнє. І запорукою кращого життя у майбутньому як раз і буде шановне становлення до рідної мови.

bottom of page